
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Interface | ADC, DAC,GPIO, I²C, I²S, SPI, PWM, UART,IR,SDIO |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Output Power | 18.5 dBm |
| Supply Voltage | 2.3 V to 3.6 V |
| Sensitivity (dBm) | -98 dBm |
| Standard | Bluetooth, WiFi |
| Protocol | 802.11b/g/n, Bluetooth v4.2 + EDR |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$3.37107
Ext.Price$3.37107
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.37107 | $3.37107 |
